Látogatottság növelése?
Számos lehetőség és bevált módszer létezik weboldalunk látogatottságának növelésére. Fontos ismerni az összes eljárást ahhoz, hogy az eredményeket össze tudjuk hasonlítani. A következőkben a leglényegesebb technikák egy részét foglalom össze. A lista nem lesz rövid. Vágjunk is bele!
Személyes marketing: Ez a módszer személyes szinten működik és magában foglalja azt a folyamatot, amikor a közvetlen környezetünket és barátainkat invitáljuk az oldalunkra. Ebbe a kategóriába tartozik például a névjegykártya készítése is, amin feltültethető a weboldalunk címe. Tekintsük például az Aruebusade víz oldalát, amit természetesen minden ismerősünknek ajánlunk.
Cikk marketing: Ez az eljárás azt jelenti, hogy az általunk írt cikkeket, bejegyzéseket internetes gyűjteményekbe helyezzük el. Egy cikk írásakor megengedett egy visszamutató link (backlink) elhelyezése a weboldaladra. Az emberek inormációt keresve rábukkannak a cikkedre, elolvassák, és ha érdeklik őket a téma, akkor ellátogatnak a visszamutató linken keresztül a weboldaladra további információ reményében. Ez egy nagyon jó módszer a weboldalra mutató linkek számának növelésére. A legnagyobb haszna mégis az, hogy javítható a keresőben elfoglalt pozíció, ezáltal nagyobb forgalom várható az oldalon. Ne felejtsük el hozzátenni, hogy mindez teljesen ingyenesen érhető el.
Fórum marketing: A fórum egy olyan hely, ahol az emberek összegyűlnek, hogy megvitassák problémáikat, stratégiáikat, információt cseréljenek bizonyos témákban. Rengeteg fórum található az interneten, ahova csatlakozhatunk, hogy részt vegyünk az ilyen beszélgetésekben. A legtöbb fórum engedélyezi visszamutató link elhelyezését az aláírás mezőben, ami minden fórum hozzászólás alatt láthatóvá válik. Nagyon egyszerű ezzel a módszerrel látogatókat gyűjteni.
Search Engine Marketing: Ez a módszer magában foglalja a weboldal tartalmának és dizájnjának keresőoptimalizálását is. A keresőmotorok egy nagyon bonyolult algoritmust használnak a weboldalak rangsorolására. Amikor az emberek a keresőben bizonyos információra keresnek, a keresők a találatokat az előzetes rangsorolás sorrendjében jeleníti meg. A keresőoptimalizálás (Search Engine Optimization – SEO) az a módszer, aminek segítségével javíthatod a weboldalad keresőben elfoglalt helyét. A SEO megtanulható, vagy fizetés ellenében igénybevehető szogáltatás.
Kattintás alapú reklám: Ez egy fizetős szolgáltatás, ahol a hirdetőnek a látogató minden egyes kattintása után fizetni kell. Ez a fajta marketing egészen népszerű az internetes marketing szakemberek körében. A Google és a Yahoo mellett számos más vállalat kínál hasonló szolgltatást.
Linkcsere: Ezen eljárás keretében egy másik személy elhelyez egy oldalunkra mutató hivatkozást a saját oldalán. Korábban SEO célokra is használták ezt a módszert, de a keresőalgoritmusok megváltoztatása után ez az előny eltűnt. Mindezek ellenére még mindig egy jól bevált módszer weboldalunk forgalmának növelésére.
Link vásárlás: Weboldalunkra mutató hivatkozás számára vásárolhatunk helyet egy másik honlapon. A keresőoptimalizálás folyamata során egy nagyon gyakran használt módszer a visszamutató linkek gyűjtésére. Haszna elsősorban akkor feltűnő, ha a linkünk számára helyet egy nagy látogatottsággal rendelkező oldalon találunk. (Ezek a helyek természetesen drágábbak, mint egy kisebb látogatottsággal rendelkező oldalon.)
Célzott reklám: Lehetőség van a weboldal reklámozására kifejezettem erre a célra kialakított gyűjtőoldalakon. Ebből ingyenes és fizetős szolgáltatás is rendelkezésünkre áll.
Email Marketing: A nagyobb látogatottság elérése érdekében indíthatunk saját hírlevél szolgáltatást, vagy elektronikus folyóiratot, amire a látogatók feliratkozhatnak. Egy ilyen szolgáltatás létrehozása nagyon fontos részét képezheti egy internetes üzlet bemutatásának. Úgy is dönthetünk, hogy egy reklámfelületet bérelünk a már sikeresen működő oldalon hírlevelünk, vagy online magazinunk népszerűsítésére. Ezzel további olvasókat gyűjthetünk.
Listaépítés: Ez az eljárás a feliratkozott látogatók adatbázisba történő rendezését jelenti. Ebbe az adatbázisba azok a látogatók kerülhetnek be, akik feliratkoztak a hírlevélre, elektronikus folyóiratra, vagy egy elérhető ingyenes tartalomért cserébe megadták az e-mail címüket. A lista tagjaival könnyedén fel lehet venni a kapcsolatot, eljuttatni hozzájuk ajánlatunkat.
1 hozzászólás
No ping yet
Marketingvadász:
2011. december 5. hétfő 21:14 (UTC 0)
Jó összefoglalója a 21. századi látogatottság-növelő marketing varázseszközöknek. Elgondolkoztam, hogy valami kimaradt-e esetleg, de bevallom őszintén nem maradt bennem hiányérzet.